Skip Navigation

Majstrovstvá sveta MX3 Orehova Vas - Slovenia

12.-13.7.2008

Všetko to začalo 10 dní pred majstrovstvami sveta prestavbou nového motocykla YAMAHA YZ450F  na YZ479F kompletnou úpravou od svetoznámej firmy YRRD ( Yamaha Rinaldi Racing Department ). Motocykel som riadne zabehal a otestoval na pretekoch vo Veľlkých Uherciach. Nebolo to ešte to pravé orechové, lebo perovanie bolo nezabehnuté, veľmi tvrdé. Motor sa ukazoval byť podstatne agresívnejší, čo sa však na suchom a tvrdom povrchu využiť moc nedá. Do Slovenie sme odchádzali s nádejou sa hlavne kvalifikovať a načerpať nejaké skúsenosti pred domácim podujatím MS vo Sverepci. S otcom, ktorý mi je zároveň trénerom a poradcom, sme dôkladne prešli celú trať v Orehovej Vsy. Prediskutovali ideálne stopy, ktoré by sa dali zajazdiť na kvalifikácii. Už vo voľných tréningoch som  robil  časy okolo 32. miesta, čo odbúralo stres pred hlavnou kvalifikáciou.

Tomáš Bučenec sa kvalifikoval časom 1:54,360 na 19.mieste, ja ( Radek Bohuslav )  časom 1:56,358 na 30.mieste a Martin Tóth časom 1:59,105 na 40.mieste.

Trať bola nádherne upravená, bohužiaľ len do prvých tréningov. Jazci ME MX2 a MS MX3 ju neskutočne rozbili. Oproti voľným tréningom sa išla I.jazda  v priemere o 5 až 6 sekúnd pomalšie na kolo. Za nádherného a horúceho počasia I. jazdu vyhral  Alex SALVINI 323 (ITA - Suzuki) pred  Christopherom MARTINOM 8 (FRA - Husqvarna ) a domácim Sašom  KRAGELJOM  7 (SLO - Yamaha).  Tomáš BUČENEC  99  skončil na 28.mieste,  Radek BOHUSLAV  117 na  30.mieste a Martin TÓTH 49 na 35.mieste.

Pred druhou jazdou sa  spustil neskutočný dážď , ktorý úplne zmenil trať na technickú a  plnú hlbokých kolají. 15 sekúnd pred štartom, celý premočený  som veril, že  maximálne v druhom kole zastavia preteky. Vďaka kvalitnej hline bola trať aj v intenzívnom lejaku zjadzná. Po páde v prvom kole, po túžbe dojazdiť aj druhú jazdu, som sa vydal na stíhací pretek. S piatimi odhadzovačkami a okuliarmi s Roll Offs systémom som dojazdil na 17.mieste a pripísal si 4 body do Majstrovstiev Sveta MX3. S 11 sekundovou stratou na 18.mieste prišiel za mnou do cieľa Cristian BEGGI 55 (ITA - Honda ), ktorý je na druhom mieste v celkovom poradí MS MX3.Bučenec s Tóthom nedojazdili II. jazdu. Tento výsledok považujem vo svojej doterajšej motokrosovej kariére za najlepší.

 

výsledky sú uvedené na stránke promotéra: www.motocrossmx1.com

 

vaše pripomienky: radek.b@pobox.sk